Miniturnaj Senica

1. zápas               3:0          Góly: Áč, Kučera, Hegyi

2. zápas               0:1

CELKOVO       3:1

Dnes som si viac všímal hráčov, ktorí predtým nehrávali alebo ich výkony neboli adekvátne ich schopnostiam. Do posledného zápasu sa mi páčil výkon Seba. Napádal obrancov, bol aktívny, dal gól a bol platný pre mužstvo. V poslednom zápase proti Sencu, po skrytých fauloch na neho sa nechal rozhádzať, nesústredil sa na hru a stal sa terčom výčitiek z hľadiska a aj mojich. To však nie je kritika, ale upozornenie na chyby, aby ich hráč pochopil, neopakoval a tak napredoval. Martin Šiko, dnes super výkony. Pozícia pravého stredového hráča mu sedela. Bol nebezpečný dopredu, mal rýchle úniky po strane a vzorne sa vracal dozadu a pomáhal obrane. Škoda, že aspoň jeden z prienikov nepremenil na presnú finálnu prihrávku, či zakončenie. Spokojnosť.

Samko Hudeček, istý v obrane, dobrá práca s loptou, podal dobrý výkon. Škoda nepresností pri zakladaní útoku a hlavne,  nemôžeš sa nechať rozhádzať tvrdšími zákrokmi súpera. Podobne ako Sebo tým strácate koncentráciu na zápas a na svoje výkony. Preto kvalita hry ide zákonite dole. Chalani už v Otrokoviciach okúsili iný, český spôsob hry. V prvom zápase nás Olomouc 2005 doslova demontoval. A to tým, že vyhrávali osobné súboje. Ak pôjdeme do Talianska na turnaj na jar 2015, verte mi, čakajú nás tam zápasy, kde aj o dve hlavy nižší \"špunt\" vás odtlači plecom, dá si lakeť pred vás, podrží vás za dres. Andrej, Braňo, Adam a Morčo vám potvrdia... Futbal je kontaktný šport a treba si na to zvykať. Obzvlášť v zápasoch, kde je súper slabší. My však ideme našou cestou - kombinačný futbal po zemi, časté zakončenia z pripravených pozicií, vysoký pressing na loptu, zo súbojov nohu neuhneme. Viťazná mentalita v rámci fair play u každého hráča za každých okoloností.

V diskusii nie je zatiaľ žiadny príspevok