PZ_FŠRH Moravany - FK Lokomotíva Trnava

FŠRH Moravany - FK Lokomotíva Trnava

Góly: Áč, Hudeček, Valovič, Hegyi 2, Indrišek 2, Moravčík 2

Hodnotenie trénera:

Zápas sme odohrali vo formáte 8+1, pre nás v nezvyklom základnom hernom systéme 3-3-2. Chalani sa s ním však vyrovnali celkom úspešne.

Cieľom stretnutia bolo meniť hráčske funkcie (preto si niektorí zahrali od brány až po útok) a tým prispieť k rozvoju všestrannosti hráča. Ďalej mali chalani za úlohu čo najčastejšie vyhľadávať herné situácie 1 na 1. Tým si mali i v zápase otestovať veci, ktorým sa venujeme v tréningovom procese a osvojovať si technické zručnosti, ktoré vedú k ich napredovaniu. A samozrejme si zvýšiť i sebavedomie. Oba ciele boli splnené, často sme úspešne vyriešili herné situácie v náš prospech a tým sme sa dostávali k zakončeniu.

Pozorne sme sa s asistentom zamerali na hru brankárov. Chceli sme od Bruna s Paťom, aby vybiehali z bránkovej čiary a tým zabezpečovali obranu. Zopárkrát sme ich videli úspešne prerušiť útok súpera a založiť náš protiútok. Zvlášť Bruna bolo treba vyzývať ústne, aby sa nezabúdal na čiare. Preto úlohu splnili ako dvojica na známku 3. Presvedčili sme sa, že aktívna hra brankárov je osožná nielen pre mužstvo, ale zlepšuje i herný prejav brankárov, preto v tom budeme pokračovať i v budúcnosti.

V minulých zápasoch sme výrazne podcenili komunikáciu hráčov na hracej ploche. Z toho vyplývali mnohé nedorozumenia, ktoré viedli ku strate lopty. Dnes to bola ďalšia vec, ktorú sme pozorne sledovali a vyzývali sme chalanov k usmerňovaniu sa na ihrisku a k povzbudzovaniu sa. Ešte v tom máme rezervy a treba hráčom vštepovať tieto návyky častejšie v tréningovom procese. Dobrá komunikácia hráčov na ihrisku vedie k zlepšeniu individuálneho herného výkonu (hráč s pomocou informácie od spoluhráča vie o dianí za jeho chrbtom a preto lepšie vyrieši hernú situáciu) a zákonite aj tímového. Miestami bolo na ihrisku ticho a mĺkvo a bolo treba hráčov upozorniť. Tím dnes zvládol danú úlohu na známku 4.

Ďakujem všetkým zúčastneným hráčom a rodičom za pekné nedeľné popoludnie.

Osobný profil bruno | 29.10.2014 7:40
ale martin nedal gol
Osobný profil matoitaly | 28.10.2014 17:02
ospravedlňujeme sa strelcom, ktorí zostali zabudnutí . Moravany hlásia výsledok 3:7. ja som si góly nepísal. pôvodný plán bol hrať na dve ihriská, preto som si nič nevzal na písanie.pôžitok z hry je dôležitejší ako meno v kolónka strelcov, preto sa teším, keď sa i chalani tešia